/ در دسته‌بندی نشده / توسط
آخرین زمان ویرایش:

آوالون

4آوالون نه تنها به پرورش ظرفیت روانی شما کمک می کنه بلکه روی مهارت اجتماعی ارتباطی و مهارت های سازمانی مانند تیم سازی و رهبری هم تمرکز ویژه ای داره! به هیچ عنوان تجربه این بازی رو از دست ندین چرا که خیلی از پتانسیل های تحول رو در شما آشکار میکنه و چی بهتر از این؟

www.Janeno.com/bb

داستان بازی: نیروهای شیطانی «موردرد» درمیان سربازان وفادار «آرتورشاه» نفوذ کردند تا ماموریت های ویژه ی اونها رو خراب کنند. 5 ماموریتی بایستی انجام بشه و در صورتی که سه تا از اونها با موفقیت انجام بشه «آرتورشاه» برندست و اگر سه تا از اونها با شکست مواجه بشه «موردرد» پیروز این نبرد خواهد بود.

www.Janeno.com/bb

شرایط بازی: این بازی هم مانند سایر بازی های ویژه « ایفای نقش» نیاز به فضای باز بدون میز داره که افراد بتونن روی زبان بدن یکدیگر تمرکز کنند. تعداد استاندارد برای بازی بین 5 تا 10 نفر هست اما با کمی تغییر ممکنه بشه اون رو تا 14 نفر هم افزایش داد و بسته به سبک بازیکنان ممکنه بین 30 دقیقه تا 120 دقیقه طول بکشه!

www.Janeno.com/bb

ابزار بازی: این بازی ابزار زیادی نداره و میتونه بسیار ساده برگزار بشه، کارتهای نقش ها، کارت های ماموریت و کارت های رای گیری به همراه مسئول بازی ابزار این بازی هستند. البته این بازی به دو صورت ساده و پیچیده اجرا میشه که طرح پیچیده یک کارت بیشتر خواهد داشت.

www.Janeno.com/bb

شیوه بازی:
1. کارت ها بر اساس فرمول زیر به طور تصادفی توضیح میشه:
تعداد بازیکن: 5-6-7-8-9-10
کارت آبی: 3-4-4-5-6-6
کارت قرمز: 2-2-3-3-3-4
کارت مرلین و کارت اسیسین حتما باید دربازی باشه.
2. مرحله شناسایی به حالت ویژه ای انجام میشه که مینیون ها ( بدها ) همدیگه رو شناسایی کنند و همچنین مرلین به طور یک طرفه موردرد رو شناسایی کنه
3. تیم سازی:
اولین نفر به طور رندوم انتخاب شده و شروع به تیم سازی میکنه. اون باید با توجه به جدول زیر تعدادی ر رو برای هر ماموریت انتخاب کنه به شکلی که به تعداد نیمی از اعضا + 1 با تیم بسته شده موافق باشند. در صورتی که سه بار تیم یک نفر قبول نشد، مدیریت تیم با نفر بعدی میشه و در صورتی که 5 بار در یک بخش بازی تیم تشکیل نشه، قرمزها برنده اعلام میشن چون تونستن به خوبی اختلال ایجاد کنن. ( توجه کنید که سر همین بستن تیم میتونید مینیون هارو تشخیص بدید )
جدول تعداد نفرات تیم
تعداد بازیکنان: 5-6-7-8-9-10
ماموریت 1: 2-2-2-3-3-3
ماموریت 2: 3-3-3-4-4-4
ماموریت 3: 2-4-3-4-4-4
ماموریت 4: 3-3-4-5-5-5
ماموریت 5: 3-4-4-5-5-5
نکته مهم اینجاس که برای تیم سازی خیلی باید بحث کنید و نظرات تک تک افراد رو بشنوید و چشم و گوشتون باز باشه تا سوتی هارو بررسی کنید و ازشون استفاده کنید.
4. ماموریت
به افراد تیم کارت ماموریت ارائه میشه و بعد بایستی هر فرد «موفقیت» و یا «شکست» رو انتخاب کنه. خوب ها موفقیت و بد ها بسته به استراتژیشون موفقیت و یا شکست رو انتخاب می کنند.
نکته: در بازی های هفت نفره به بالا فقط در ماموریت چهارم حداقل 2 رای شکست نیازه تا ماموریت با شکست مواجه بشه. این نکته کلیدی خیلی میتونه مفید باشه
5. تیم سازی و انجام ماموریت ادامه پیدا میکنه تا شکست ها یا پیروزی ها به 3 برسه و تکلیف برنده مشخص بشه.

www.Janeno.com/bb

قوانین بازی:
1. همه از مسئول بازی تبعیت کرده و خطاهای اونو مث خطای داوری در بازی ورزشی می پذیرن. مث خطای انسانی در زندگی واقعی
2. قانون گفتگوی محدود به طور کامل اجرا میشه و میتونید از این طریق به پرورش ظرفیت روانی خودتون کمک کنید.
3. درصورتی که قرمز ها بتونن مرلین رو شناسایی کنن، برنده بازی هستند حتی اگر آبی ها سه بار برنده ی ماموریت بشن.
4. لیدر میتونه خودش رو هم به عنوان عضوی از تیم ماموریت معرفی کنه.

www.Janeno.com/bb

حالت پیشرفته و نقش های بازی: میتونیم نقش های ویژه ای رو به افراد بدیم که و در وب سایت خود بازی گاهی گاهی نقش های جدیدی ارائه میشه که میتونیم از اون ها هم استفاده کنیم! بستگی داره شما چقدر طرفدار بازی هستید و به توسعه این بازی کمک می کنید! برخی از این نقش ها از این قرارند:

پرسیوال: از برو بچه های آرتون جونه و از همون اول بازی مرلین رو میشناسه! میتونه پل ارتباطی باشه بین مرلین و سایر افراد آرتور. در ضمن حضور این نقش، درصورت حضور موردرد یا مورگان از مینیون ها ممکنه تا توازن در بازی رعایت بشن.

موردرد: از مینیون های شیطان خبیث بازی هستند ایشون! خاصیتشم اینه که اول بازی توسط مرلین نمیتونه مشاهده بشه! پس بهتره برای اینکه بازی به نفع شیطان برنگرده همزمان از کارت پرسیوال هم استفاده بشه.

آبرون: از مینیون های قرمز رنگه بازی نیست! از سربازای آرتورم نیست! پس کیست؟ نمیدونیم. نقش آبرون  اینه که مینیون هارو نشناسه ! همین…! وارد کردنش به بازی باعث افزایش قدرت تیم آرتور میشه…

مورگان: نقش مورگان که از مینیون ها ست اینه که حسابی حال پرسیوال رو بگیره !! زمانی که پرسیوال میخواد مرلین رو شناسایی کنه، مورگان هم خودش رو میتونه جای مرلین جا بزنه… خدای من! بیچاره پرسیوال! بازی فوق العاده مهیج میشه…

www.Janeno.com/bb

وضعیت پیچیده تر بازی: به دلایل مختلف از جمله اینکه نحوه پیچیده تره بازی، تا حدودی بازی رو از تعادل خارج کرده و به نفع سربازان آرتور میکنه، با وضعیت پیچیده تر رو بازی نمیکنیم اما اگر میخواین یاد بگیرین میتونید ترجمه دفترچه بازی رو اینجا مطالعه کنید.

www.Janeno.com/bb

مهارت آموزی ویژه حرفه ای ها:

کلیه مهارت های فردی از جمله پرورش ظرفیت روانی، تفکر خلاق و نقاد، حل مساله و… و نیز مهارت های ارتباطی از جمله گوش دادن فعال، ارتباط موفق و موثر، خود ابرازی سالم و کارامد و… و مهارت های سازمانی از جمله تیم سازی، رهبری، مدیریت منابع انسانی و… مهارت های مورد تمرکز این بازی هستند. پس اگه میخواین حرفه ای بشین، حتما توی انتخاب هاتون بزارینش…

www.Janeno.com/bb

توسعه ی این مطلب:

در صورت تمایل و علاقه میتونید به سایت این بازی برین، از آخرین اخبارش آگاه بشین، راهبردهای مختلف و تکنیک هاش رو بخونین و اگه نقش های جدیدی توسط کمپانی سازنده ارائه شد در جریان قرار بگیرین و بعد مارو هم در جریان قرار بدید تا با ذکر نام خودتون این مطلب رو توسعه بدیم.

اطلاعات بیشتر و دقیق تر درباره این بازی

دارای فرم بینش پذیری
(ویژه حرفه ای ها)

امکان ایجاد حلقه بازخورد بعد از بازی
(ویژه حرفه ای ها)

درصورتی که تجربه این بازی را در فضای بازی و بینش داشته اید به این بازی از 1 تا 5 چه نمره ای می دهید؟

[تعداد: 2    میانگین: 3.5/5]

نظری بدهید