/ در ترجمه / توسط
آخرین زمان ویرایش:

مقاله: کاربست اکت در بستر مربیگری

Coaching Resarch papers

کاربست درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد برای غلبه بر موانع و محقق ساختن کامل توانایی ها:

اصول و تمرین هایی برای جعبه ابزار مربیان

به قلم Kimberly Hickey، ترجمه آرمان نائینی، ویرایش علی فیضی

مقدمه

          ترس در بسیاری از افراد جلوی محقق شدن کامل توانایی ها و همچنین  رشد و پیشرفت در زندگی را می گیرد. زمانی که افراد دچار یک عادت می شوند، ممکن است تغییر رفتار کار دشواری باشد. درمان مبتنی بر پذیرش و تعهد می تواند به عنوان یک ابزار بسیار مناسب توسط مربیان زندگی به کارگرفته شود تا به وسیله آن بتوانند به افراد در غلبه  بر تکانه‌ها و رسیدن به اهدافشان یاری رسانند.

          این رویکرد که عمدتا در حوزه بالینی به کارگرفته شده و اثراتش بر دامنه متنوعی از موقعیت های زندگی نظیر افسردگی، اضطراب، اختلال وسواس اجباری، فشار روانی ( ناشی از کار یا سایر موارد)، درد مزمن، تنظیم وزن و ترک سیگار تایید شده است ابزاری بسیار عالیست که می تواند به جعبه ابزار مربیان اضافه شود.

          نقطه تمرکز این مقاله روی این مساله خواهد بود که مربیان چطور می‌توانند در کار مربیگری خود از ACT و تکنیک‌های قدرتمند آن برای کمک به مراجع در تشخیص آرزوها و تمایلات عمیق، هدف‌گزینی‌های شخصی و حرفه‌ای مبتنی بر ارزش‌، غلبه بر موانع و مسائلی مانند ترس و تحقق کامل توانایی هایشان استفاده کنند. مراجع به این شیوه خواهد آموخت چطور جوانب  همراه با ترس و افکار و هیجانات دردناک موقعیت خود را بپذیرد و به اقداماتی متعهد شود که آن ها را به سمت موفقیت و زندگی غنی از معنا سوق می دهد.

توجه: فایل PDF نسخه ی قدیمیست و ممکن است برخی از لینکها در آن شکسته باشد.

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *